#4 Przeczytane, polecane- Jak robić dobrze

Książkę, którą chciałabym Wam dzisiaj polecić, jest napisana przez osobę, która niejako inspiruje mnie w życiu. Szymon Hołownia postanowił odpowiedzieć na pytanie ,,Jak robić dobrze”

Jak robić dobrze

,,Szymon Hołownia podaje autorski przepis, jak przyrządzić dobro. To jest pierwsza książka o Afryce, o miejscu, w którym Boga spotyka w potrzebującym człowieku- w sierocińcu, szpitalu i hospicjum. Jak robić dobrze to fascynująca opowieść o Czarnym Lądzie, o jego mieszkańcach, o ich kreatywności i niemocy. Osobisty dziennik pisany na kontynencie, na którym wykuwa się przyszłość świata, gdzie najostrzej rysuje się dziś granica między dobrem a złem” (z okładki książki)

To właśnie tutaj:

  • dowiesz się o co chodzi z wielbłądem- biblioteką
  • uzyskasz informacje, gdzie można usłyszeć takie przysłowie: ,, Łzy mężczyzny spływają do żołądka:”
  • poznasz historie m.in Precious i Rebeki
  • odkryjesz nowe wynalazki np. Dry-Bath
  • dowiesz się, że afrykańska opowieść kończy się wielokropkiem…

A przede wszystkim przeczytasz o dwóch wielkich projektach Szymona: Fundacji Kasisi (o której zapewne napiszę osobny post) i Fabryce Dobra.

A na koniec ważne słowa:

IMG_8586

Reklamy

5 myśli na temat “#4 Przeczytane, polecane- Jak robić dobrze

  1. przeczytałam i …często do niej wracam. Piękna, poruszająca, mnie zachwyciła. Po pierwsze dlatego, że doceniłam to, co mam i jakim jestem szczęśliwym człowiekiem. Po drugie zobaczyłam Afrykę, a raczej ją odkryłam na nowo – to nie jest kraj zacofanych, brudnych ludzi, jak często myślimy stereotypowo – to kraj wielkich możliwości, który jeszcze kiedyś będzie wielki. I po trzecie zobaczyłam te ogromne połacie ziemi, setki, tysiące istnień ludzkich, którzy nie mają dostępu do …wszystkiego – wody, jedzenia, lekarza, leków…a którzy pomimo tego są szczęśliwi, nie gonią za wszystkim, nie mierzą czas zegarkiem- czas ich nie zabija, jak nas. Spodobało mi się ich powiedzenie – Wy macie zegarki, my mamy czas….polecam serdecznie do przeczytania 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s